Afsluiting van een reis met alleen hoogtepunten!
Door: Mariska
Blijf op de hoogte en volg Gilbert en Mariska
15 Juni 2015 | Nederland, Utrecht
Vanmorgen eerst een Skype gesprek gehad met neefje Stefan die vandaag 14 jaar is geworden. Even gezellig met hem gepraat, blijft toch bijzonder op zo'n afstand en met tijdsverschil! Daarna zijn we in de auto gestapt en hebben we bij het Information Center geinformeerd wat er allemaal in de buurt te zien is. We kregen een route om 72 mijl om het meer te rijden, langs allemaal lookouts, stranden, etc. We hadden er echt zin in! De eerste twee lookouts waren ontzettend mooi, zo'n mooi uitzicht over het meer. Daarna kwamen we de ene wegwerkzaamheden na de andere tegen en da's niet zo heel erg, maar ze blokkeerden ook regelmatig de uitzichtpunten. Onderweg hebben nog even op een strand gelopen en in een dorpje op een terras in de zon wat gedronken. Volgens onze route moesten we daarna in een ander dorp echt even uitstappen, nou dat dorp was compleet onbegaanbaar door de wegwerkzaamheden, dus daar zijn we maar zo snel mogelijk doorheen gereden. Het was inmiddels lunchtijd, dus op zoek naar een picknickplaats. Volgens de route waren er meerdere, dus wij afgeslagen bij de eerste, eh, toegang betalen? Nou dat was dus gelijk de rest van onze middag, voor alle stops aan de westkant moet toegang worden betaald, 10 dollar per stop. Maar we gaan toch echt geen 10 dollar betalen om even een broodje te eten, dus wij weer terug naar de vorige lookout, dat was wel geen picknickarea, maar ze hadden wel bankjes, dus dan eten we daar wel even wat. En zoals gezegd, verder moeten we dus 10 dollar betalen om ergens te stoppen. Eigenlijk toch ook wel belachelijk, zo'n route wordt bij het Information Center druk gepromoot vanwege de vele stops, maar ze melden niet dat je er voor moet betalen. Laat dan gewoon iedereen op zo'n route 10 dollar betalen en dan kun je overal stoppen.
Maar goed, weer terug in South Lake Tahoe hebben we nog even boodschappen gedaan en nog wat geshopt in het dorpje. Daarna zijn we terug naar ons hotel gegaan en hebben we heerlijk relaxed daar de rest van de middag doorgebracht. 's Avonds`hebben als avondeten alles wat we nog in de tas hadden zitten op een creatieve manier klaargemaakt: soep klaarmaken in de magnetron, worstjes in heet water opwarmen. We hebben heerlijk gegeten. Na nog een kopje thee en een spelletje kaart, hebben we allebei de bubbelbaden weer gevuld en hebben we lekker even in bad gezeten.
Overnachting: Tahoe Seasons Resort South Lake Tahoe
Aantal mijl: 81
Weer: zonnig met later bewolking 27-32 graden
10 juni South Lake Tahoe - San Francisco/Millbrae
De auto vanmorgen weer ingeladen en op weg naar San Francisco. Het regende helaas weer, dus we vroegen ons af of we in San Francisco nog wel iets zouden kunnen doen, want dan zal de brug wel in de mist hangen. Maar goed, het ging met de lunch precies weer goed, het werd even een half uurtje droog toen wij een Rest Area tegenkwamen.
Onderweg kwamen we een brug tegen en oeps daar moeten we tol betalen, alleen cash geld mogelijk ... dat hebben we niet meer. We krijgen dus binnenkort waarschijnlijk een naheffing van Hertz om de tol + boete te betalen. Aangekomen bij San Francisco hield het op met regenen en zowaar er was geen mist. We zijn dus naar een lookout gereden voor een mooi uitzicht over de brug. Daarna de brug over naar San Francisco (deze tol hadden we vooraf al online geregeld :-)), helaas een paar keer fout gereden, dus heel omslachtig uiteindelijk de stad ingekomen. We wilden nogmaals over Lombart Street rijden, maar dan deze keer stappen we uit, zodat we mijn vader met de auto op de foto/video kunnen nemen. Door al onze omwegen kwamen we al van boven af, dus moesten we eerst over Lombart Street naar beneden om daar uit te stappen en een stukje naar boven te lopen al wachtend op mijn vader. Weer terug in de auto begon het hard te regenen, dus dat hadden we weer even goed gedaan.
Verder San Francisco door op weg naar ons hotel in de buurt van het vliegveld stonden we voornamelijk vast in de file, maar zo rond 16 uur waren we bij ons hotel. Na het uitladen van onze spullen, zijn we gelijk weer in de auto gestapt om de auto in te leveren op het vliegveld. Totaal hebben we 5260 mijl, dat is 8416 km gereden in 4 weken tijd. Het inleveren ging helemaal goed, totdat we geen inleverbewijs konden krijgen, waarom werd ons niet verteld, we moesten maar gewoon naar de balie gaan. Aangekomen bij de balie wist de meneer het ook niet, want hij kreeg geen foutmeldingen en kon gewoon ons bewijs uitprinten. Ach ja, dan maak je nog eens wat mee. We zijn met de tram naar het vliegveld gegaan en op het vliegveld hebben we het hotel gebeld om het busje te sturen. Je bent even onderweg, maar dit hadden we morgenochtend toch niet willen hebben allemaal, met ook nog alle bagage bij ons. We hebben bij een restaurant naast het hotel wat gegeten en hebben nu echt al onze spullen weer ingepakt.
Overnachting: Best Western Plus El Rancho Inn Millbrae
Aantal mijl: 227
Weer: regenachtig 12-22 graden
11-12 juni San Francisco - New York - Amsterdam
Na een korte nacht zijn we om 5 uur opgestaan. Het hotel bied een Departure Snack, dus om half 6 zaten we daar aan tafel om even een broodje te eten en wat koffie/thee te drinken. Daarna onze bagage bij onze kamers opgehaald en uitgechecked bij het hotel. Het busje naar het vliegtuig vertrok keurig om 6 uur, dus om half 7 konden we inchecken voor onze vlucht naar New York. Voordat we naar het vliegtuig gingen, hebben we nog even wat gedronken. De vlucht naar New York ging redelijk snel, onderweg kregen we een paar keer iets te drinken. Bij de landing op Newark was het helaas mistig, dus de skyline van New York konden we niet echt zien, alleen de contouren van de nieuwe Freedom Tower. Op Newark hebben we weer even iets gedronken en kennelijk hebben we daar iets te veel tijd voor genomen, want toen we bij het vliegtuig aankwamen, werden we bij naam genoemd en dat we vanuit San Francisco kwamen ... oeps :-) Maar goed, na ons kwamen er nog steeds mensen binnen en het duurde nog een half uur voordat we echt vertrokken. Ook deze vlucht ging redelijk snel, wel veel turbulentie gehad, allemaal niet echt veel geslapen. Rond 7 uur kwamen we aan in Amsterdam. We waren vrij snel door de douane, maar onze bagage dat duurde ontzettend lang. Met de bus naar de auto gebracht en toen eerst mijn ouders in Oosthuizen afgezet en daarna doorgereden naar Utrecht.
De afsluiting van een mooie reis met eigenlijk alleen maar hoogtepunten! We kunnen allemaal niet 1 ding noemen wat het mooiste was tijdens deze vakantie, dan komen we minstens met een top 5 of zelfs een top 10!
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley